Loading...
معماری اسپانیایی مدرن – لواسان2021-11-17T11:42:08-01:00

Project Description

معماری اسپانیایی

معماری اسپانیایی در این پروژه را می توان از طریق چند المان در این باغ – ویلا شناسایی نمود. استفاده از متریال هایی مانند سیمان سفید ، آجر ، چوب قسمتی از این نشانه ها می باشند. طراحی درگاه های ورودی به صورت قوس دار نیز از دیگر شناسه های معماری سبک اسپانیایی به حساب می آید.

از دیگر نکاتی که در طراحی ابن فضا به چشم می آید می توان به جای قرار گیری فر و یخچال اشاره کرد. در این قسمت به جای استفاده از کابینت های چوبی از متریال آجر با پوشش سیمان سفید استفاده شده است. که جلوه متفاوت و خاصی به فضا بخشیده است.

در مورد سبک طراحی و معماری اسپانیایی چقدر می دونید؟ پیشنهاد می کنیم مقاله سبک طراحی اسپانیایی استعماری چیست؟ را مطالعه نمایید.

طراحی مینیمال در معماری اسپانیایی

طراحی مینیمال به نوعی با معماری اسپانیایی در این ویلا تلفیق شده است. درب های کابینت کشویی و درستگیره مخفی مشکی خطوطی صاف و هم راستا ایجاد نموده است. الوار چوب طبیعی در قسمت بالای کابینت ها به خوبی در هماهنگی با این طراحی خطی قرار گرفته است. بک اسپلش شیشه ای قرار گرفته پشت کابینت های نیز ار این قاعده طراحی مستثنی نیست.  همانطور که می دانید خطوط موازی و هم راستا یکی از ویژگی های اصلی طراحی مینیمال و مدرن است. همچنین درب های کابینت فلت با رنگ طوسی یاد آور طراحی سبک مدرن می باشد.

بک اسپلش شیشه ای قرار گرفته در قسمت پشتی سینک و گاز تا حدودی از پاشیدن آب در هنگام شستن ظروف جلوگیری میکند. همچنین از پریدن قطرات روغن و لکه های چربی بر روی دیوار سیمانی تا حدودی جلوگیری می نماید. علاوه بر این فضای مناسبی برای نورپردازی ایجاد می کند.

از سوی دیگر این آشپزخانه نسبتا مدرن در فضایی با چاشنی معماری اسپانیایی قرار گرفته است. ویلای یک طبقه با پلان L شکل که المان های مختلف از طراحی اسپانیایی را می توان در آن مشاهده نمود. از جمله درب ها و پنجره های آبی رنگ ، طاق های گنبدی شکل ، دیوار های سیمانی سفید رنگ ، کف سنگ ، استفاده از متریال چوب طبیعی که همگی در خلق فضایی صمیمی و راحت نقش موثری داشته اند.

حال و هوای آشپزخانه در معماری اسپانیایی

حال و هوای آشپزخانه چقدر اهمیت دارد. اتمسفری که بسیاری از دقایق و ساعات زندگی مان را در آن می گذرانیم.

خانه ، فضای اختصاصی برای زندگی یک خانواده و یا یک فرد. مفهومی جدایی ناپذیر از زندگی انسان ها که با توجه به نوع نگاه افراد به شکل های مختلفی ساخته می شود. اگر بخواهیم کمی کلی تر نگاه کنیم باید این سوال را مطرح نماییم. خانه چه تاثیری در زندگی انسان می تواند داشته باشد؟
ما بر این عقیده ایم که یک طراحی فکر شده و اصولی می تواند بستری مناسب برای افزایش حس رضایت از زندگی ساکنین خود ایجاد نماید. زیرا حس و حال یک خانه تاثیر مستقیم بر حال و هوای ساکنینش دارد.

از این منظر به عنوان مثال کابینت آشپزخانه دیگر صرفا فضای برای ذخیره سازی مواد غذایی نیست. بلکه می تواند فضای برای دور هم جمع شدن ، با هم وقت گذراندن ، عشق ورزیدن و ساختن خاطراتی تکرار نشدنی باشد.
ما در این پروژه سعی در ایجاد چنین فضایی داشتیم. معماری سیک اسپانیایی در خلق فضاهای اینچنینی کاربرد بسیار بالایی دارد. در واقع چاشنی طراحی اسپانیایی به خانه حس و حال و گرمای بیشتری می بخشد. حتی می توان چنین ادعایی داشت که سبک طراحی اسپانیایی از این نظر خلاء سبک مدرن را به خوبی پر می کند.

آدم هایی که دوستشان داریم.

آدم هایی که دوستشان داریم. گزاره ای آشنا که در زندگی اکثر انسان ها دارای مصداق است. شاید کمتر کسی پیدا شود که در گروه افرادی که دوستش دارد هیچ عضوی نداشته باشد.
ما بر این باوریم عشق و معنایی که این افراد وارد زندگی ما میکنند به حیات ما کیفیت می بخشد. حفظ ، صیانت و همچنین تلاش برای رشد ارزش های انسانی در این گروه افراد از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است. سوالی که در هنگام طراحی یک آشپزخانه باید از خودمان بپرسیم این است. چگونه این آشپزخانه می تواند در راستای تعالی ارتباطمان با آنهایی که دوستشان داریم قرار بگیرد.

در پروژه باغ – ویلای لواسان ما جواب این سوال را با یک میز غذاخوری بزرگ چوبی پاسخ دادیم. با توجه به نوع کاربری این فضا هیچ چیز کاربردی تر از یک میز بزرگ نیست. میزی که به محلی برای گردهم آیی تبدیل می شود. مکانی برای نزدیک بودن به افرادی که دوستشان داریم.

فضای TVROOM  به سبک معماری اسپانیایی مدرن

فضای TVROOM و نشیمن از جمله پر استفاده ترین قسمت های هر خانه ای به حساب می آید. طراحی تورفتگی روی دیوار برای قرار گیری تلویزیون و یک میز سیمانی در قسمت زیرین آن جلوه متفاوتی به فضا بخشیده است. به علاوه در عین کاربردی بودن از شلوغی بیش از اندازه فضا و لزوم استفاده از متریال های گوناگون جلوگیری میکند.

مبل L شکل انتخابی مناسب برای فضای محدود در این نشیمن دنج و صمیمی به حساب می آید.

مشخصات فنی پروژه
 ۱- سبک طراحی ( Cabinet style ) :  اسپانیایی استعماری آمریکا
 ۲- طیف رنگی (Color spectrum ) :  طرح چوب روشن + طوسی
 ۳- جنس درب کابینت ( Cabinet door material ) :  AGT ترک مات
 ۴- جنس بدنه داخلی کابینت ( Cabinet inside material ) :  MDF روکش ملامینه با طرح کتان
 ۵- جنس صفحه رویه کابینت ( Counter top material ) :  صفحه فرمیکا ایتالیایی با ضخامت ۲ سانت
 ۶- جنس میز نهارخوری ( Dinning table material ) :  چوب طبیعی ایرانی
 ۷- نورپردازی ( Lighting ) :  نور خطی حرفه ای با سنسور لمسی
 ۸- یراق آلات ( Fittings ) :  لولا – کشو / برند فانتونی
 ۹- اکسسوری ( accessories ) :  پریز صفحه فانتونی
 ۱۰- دستگیره و پاخور ( Handle & bottom molding )  آلومینیوم مشکی پودری

پروژه های اخیر

با ما به زندگی و فضای اطرافتان روح تازه ببخشید.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x