Project Description

کابینت آشپزخانه کلاسیک

در این پروژه ویلایی شاهد یک کابینت آشپزخانه کلاسیک غرق در نور هستیم. در این کابینت آشپزخانه کلاسیک از رنگ سفید-کرم برای درب های کابینت استفاده شده است. بکارگیری سنگ رگه دار سفید در قسمت کف آشپزخانه فضا را به مراتب دلباز تر نموده است. بکارگیری سنگ کوارتز مشکی به عنوان صفحه رویه کابینت و بک اسپلش گاز تضاد زیبایی در فضا ایجاد نموده است. تضادی که حس لوکس بودن را به بیننده القا می کند. در این میان راه پله چوبی کلاسیک با رنگ قهوه ای در کنار این کابینت آشپزخانه کلاسیک جلوه ای بی نظیر به این کابینت آشپزخانه بخشیده است.

تناسب در طراحی آشپزخانه

تناسب و همخوانی در طراحی کابینت آشپزخانه در این پروژه لوکس که در یک باغ ۶۰۰۰ متری واقع در روستایی حوالی شهریار اجرا گردیده ، مشهود است. گروه موود در طراحی آشپزخانه این ویلای دوبلکس ۳ خواب ، به تمامی نیاز های احتمالی توجه و به آن ها پرداخته است. ما با علم به این موضوع که این باغ زیبا میزبان مهمانان زیادی خواهد بود در طراحی کابینت آشپزخانه فضا را برای استفاده تعداد بالایی از افراد پیش بینی کرده ایم. و این کابینت آشپزخانه کلاسیک را متناسب با نیاز های احتمالی این افراد طراحی و اجرا نموده است. کابینت های جادار و عمیق برای قرارگیری لوازم آشپزخانه و وسایل پذیرایی مورد نیاز و جزیره بزرگ با میز صبحانه خوری عریض از این دست المان های طراحی کابینت آشپزخانه می باشند.

کیفیت در کابینت آشپزخانه کلاسیک

در این پروژه از ام دی اف با روکش PVCبه عنوان درب کابینت استفاده گردیده است. این سبک کاری در بازار به عنوان کابینت ممبران نیز شناخته می شود. درب های روکش ممبران راه حل مناسبی برای طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک می باشد. مغز داخلی این درب ها ام دی اف ۱۸ میل ترک می باشد که بعد از قرارگیری در دستگاه CNC و انجام عملیات منبت خودکار روی آن با قرارگیری در دستگاه ممبران به روکش PVC با طرح و رنگ مورد نظر مزین می گردد. در این سبک کار بدلیل وکیوم شدن ورق MDF با روکش پی وی سی ، دیگر از نوار کاری در لبه های درب خبری نیست. این ویژگی باعث می شود تا متریال فوق الذکر در برابر نفوذ آب از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

درب های روکش پی وی سی همچنین انعطاف پذیری بالایی در نوع قاب و شکل ظاهری را در اختیار طراح قرار می دهد که آن را به متریالی محبوب در بازار ایران تبدیل کرده است.

گروه موود در این پروژه با بهره گیری از درب با روکش PVC آلمانی کیفیت بالایی را برای این آشپزخانه کلاسیک به ارمغان آورده است. استفاده از ام دی اف با ضخامت ۱۸ میل ترک برای مغز داخلی درب ها ، بکارگیری چسب آلمانی برای وکیوم روکش روی درب و بهره گرفتن از دستگاه های بروز و با تکنولوژی بالا همگی از نکات پر اهمیتی هستند که کیفیت و دوام این کابینت آشپزخانه کلاسیک را تضمین می کنند.

اکسسوری و یراق در کابینت آشپزخانه

بدون شک از مهمترین المان های تاثیرگذار در کیفیت و کاربری کابینت آشپزخانه جنس و نوع اکسسوری و یراق بکار رفته در آن می باشد. در این پروژه گروه موود با استفاده از برترین برندها نیاز های یک آشپزخانه پر استفاده و کاربردی را به خوبی برطرف نموده است. سوپر قدی بلند با عرض مناسب کنار یخچال ، سوپر های جای ادویه و بطری دو طرف گاز ، سطل زباله بزرگ با تفکیک زباله های تر و خشک ، کشو های عمیق با تحمل وزن بالا برای قرارگیری قابلمه و … همگی از ایجاد حس رضایت و راحتی در حین استفاده از این کابینت آشپزخانه اطمینان حاصل می نمایند.

کمد دیواری

گروه موود در طراحی کمد دیواری در این پروژه از درب های ریلی با کیفیت و کارایی بالایی استفاده کرده است. از عمده مشکلات درب های ریلی معمولی که در بازار ایران رواج پیدا کرده است می توان به نداشتن آرام بند ، تحمل وزن پایین ، مشخص بودن مکانیزم ریل از بیرون ، امکان خروج درب ها از ریل و سقوط درب و … اشاره کرد. ما در این پروژه با بکارگیری از مکانیز های خاص ریلی تمامی این عیوب را بر طرف نمودیم.

در طراحی این کمد دیواری برای سهولت هر چه بیشتر در استفاده از اکسسوری های داخلی استفاده گردیده است. کشوی مشبک ( جای کراوات ، ساعت ، کمربند ، زیور آلات و …) و سبک حصیری برای قرار گیری کیف و … در داخل کمد دیواری تعبیه شده است.

مشخصات فنی کابینت آشپزخانه پروژه
 ۱- سبک طراحی ( Cabinet style ) :  کلاسیک
 ۲- طیف رنگی (Color spectrum ) :  سفید-کرم با طرح چوب
 ۳- جنس درب کابینت ( Cabinet door material ) :  ام دی اف ۱۸ میل ترک با روکش پی وی سی آلمانی
 ۴- جنس بدنه داخلی کابینت ( Cabinet inside material ) :  MDF روکش ملامینه سفید
 ۵- جنس صفحه رویه کابینت ( Counter top material ) :  سنگ کوارتز تتم
 ۶- نورپردازی ( Lighting ) :  هالوژن برای روشنایی فضای بین کابینت
 ۷- دستگیره ( Handle ) :  تک پیچ سرامیکی چینی
 ۸- یراق آلات ( Fittings ) :  لولا – کشو / برند فانتونی
 ۹- اکسسوری ( accessories ) :  سوپر یخچالی قدی فانتونی – سوپر ۳۰ سانتی جای ادویه و بطری فانتونی – سطل زباله هایلو آلمان
 ۱۰-  پاخور (  bottom molding )  همرنگ درب
مشخصات فنی کمد دیواری پروژه
 ۱- سبک طراحی ( Cabinet style ) :  مدرن
 ۲- طیف رنگی (Color spectrum ) :  طوسی – بژ
 ۳- جنس درب کابینت ( Cabinet door material ) :  AGT ترک (مات)
 ۴- جنس بدنه داخلی کابینت ( Cabinet inside material ) :  MDF روکش ملامینه سفید
 ۵- یراق آلات ( Fittings ) :  مکانیزم ریلی- کشو – دستگیره پروفیلی – رگال/ برند فانتونی
 ۶- اکسسوری ( accessories ) :  کشو مشبک ریلی فانتونی – سبد حصیری کشویی فانتونی

پروژه های اخیر

با ما به زندگی و فضای اطرافتان روح تازه ببخشید.