Project Description

کابینت آشپزخانه مینیمال

 گروه موود در طراحی کابینت آشپزخانه مینیمال  این پروژه به سادگی ، کارایی و استفاده بهینه از فضا توجه خاصی نموده است. طراحی Minimal و خطوط منظم و در امتداد هم و استفاده از متریال های خاص و با کیفیت این آشپزخانه را برای آن دسته از افرادی که از زیبایی طبیعی و بی آلایش در طراحی کابینت آشپزخانه  لذت می برند تبدیل به یک فضای ایده آل نموده است.

در سبک مینیمال کارایی و پرکتیکال بودن فضا اولین و مهمترین مقیاس سنجش است. طراحی کشوهای ۳۰ کیلویی فانتونی در فضای گاز ، استفاده از درب های جکی آرام بند ، پریز توکار روی صفحه و توجه به نزدیک بودن مثلث گاز ، سینک و یخچال به عنوان سه راس اصلی کابینت آشپزخانه به یکدیگر برای جلوگیری از رفت و آمد بی اندازه از جمله مواردی است که در طراحی کابینت آشپزخانه مینیمال این پروژه مورد توجه قرار گرفته است. همچنین در نظر گرفتن فضای نشیمن بزرگ و صمیمی با لمسه دوزی چرمی روی آن و قرار دادن یک میز بزرگ با ابعاد ۲ متر در ۹۰ سانت از جنس چوب زیبای گردو در جذابیت و کاربردی بودن هر چه بیشتر فضا تاثیر بسزایی گذاشته است.

چگونه یک آشپزخانه مینیمال طراحی کنیم؟

در طراحی آشپزخانه مینیمال یک سوال اساسی وجود دارد. فضای آشپزخانه چه نیازهایی دارد؟ سبک طراحی مینیمال روی نیاز های اصلی متمرکز است. یک آشپزخانه مینیمال فاقد تزئینات اضافی می باشد. در واقع شما برای طراحی یک آشپزخانه مینیمال باید به کاربردی بودن هر المانی که طراحی می کنید توجه خاصی داشته باشید. برخی افراد به اشتباه تصور می کنند که مینیمال بودن به معنای خلوت بودن است. اما هر فضای خلوتی لزوما مینیمال نیست. در یک آشپزخانه مینیمال تمامی نیازهای یک فرد در فضای آشپزخانه باید مورد بررسی قرار گیرد. مثلث کار ، فضای آشپزی ، میز کار ، فضای صبحانه خوری و … همگی مواردی هستند که به آنها باید توجه نمود.

خلاقیت در طراحی

خلاقیت در بکارگیری از متریال آهن در ایجاد یک فضای دکوری و کارا در دید اصلی آشپزخانه از نکاتی است که در طراحی این کابینت آشپزخانه مینیمال در نگاه اول به چشم می آید. انتخاب رنگ کوره ای مشکی برای فریم های آهنی و بکارگیری این رنگ در قسمت های مختلف آشپزخانه مانند پایه های میز ، چراغ های آویز سقفی، دستگیره ها ، پاخور و صفحه رویه کابینت به این آشپزخانه هارمونی و تناسبی بخشیده که زیبایی آن را دوچندان می کند.

استفاده از رنگ قهوه ای با طرح چوب روی درب های کابینت های دیواری در کنار رنگ های خنثی مانند رنگ طوسی روشن و مشکی به این کابینت آشپزخانه مینیمال روح و حس زندگی بخشیده است و عین حال با رنگ قهوه ای استفاده شده در لمینت کف هم خوانی و هارمونی دارد.

مشخصات فنی پروژه
 ۱- سبک طراحی ( Cabinet style ) :  مدرن-مینیمال
 ۲- طیف رنگی (Color spectrum ) :  طرح چوب روشن + طوسی روشن
 ۳- جنس درب کابینت ( Cabinet door material ) :  هایگلاس AGT ترک + ام دی اف روکش ملامینه فرامید ایرانی
 ۴- جنس بدنه داخلی کابینت ( Cabinet inside material ) :  MDF روکش ملامینه با طرح کتان
 ۵- جنس صفحه رویه کابینت ( Counter top material ) :  سنگ SPL ایتالیایی
 ۶- جنس میز نهارخوری ( Dinning table material ) :  چوب گردو طبیعی ایرانی
 ۷- نورپردازی ( Lighting ) :  نور خطی حرفه ای با سنسور لمسی
 ۸- یراق آلات ( Fittings ) :  لولا – جک – کشو / برند فانتونی
 ۹- اکسسوری ( accessories ) :  پریز صفحه فانتونی – سطل زباله هایلو آلمان
 ۱۰- دستگیره و پاخور ( Handle & bottom molding )  آلومینیوم مشکی پودری

پروژه های اخیر

با ما به زندگی و فضای اطرافتان روح تازه ببخشید.