سبک طراحی استعماری اسپانیایی ( spanish colonial style ) در خانه G-Easy

G-Easy این خانه استثنایی  بر فراز تپه های هالیوود به ارزش ۱٫۷۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ خریداری کرد. این خانه به سبک استعماری اسپانیایی ۱۹۷۹ طراحی شده است. جی ایزی در این باره می گوید: “هیچوقت خانه های سوپر مدرن با اشکال ساده و فضاهای خالی را دوس نداشتم. و همیشه خانه هایی که بیشتر حس خانه بودن را القا می کنند را می پسندم” طراحی خانه به سبک اسپانیایی کلونیال گرمای خاصی به آن بخشیده است. به طوری که به گفته جی ایزی حس در خانه بودن را به طور ایده آلی ایجاد می کند.

جی ایزی زیرزمین این خانه را به یک استودیوی شخصی کامل مجهز کرده است. به طوری که برای انجام دادن کارهای روزانه اش نیازی به خروج از خانه را ندارد. البته قسمت های مربوط به استودیوی خانگی از ویدیوی اصلی حذف شده است. و در صورتی که تمایل به دیدن ویدیوی مربوط به این قسمت هستید می توانید از لینک قرار داده شده انتهای این مطلب ویدیوی اصلی را در وب سایت Architectural Digest مشاهده نمایید.

طراحی اسپانیایی استعماری در این خانه در المان های متنوعی قابل رویت است. سقف با الوار چوبی ، درب ورودی به شکل آرک ، طاق های گنبدی شکل و فرش های دستبافت بختیاری از جمله بارز ترین این المان های طراحی می باشد. این خانه دارای امکاناتی نظیر استخر آب گرم ، چهار اتاق خواب ، استودیوی خانگی و اتاق مهمان می باشد. البته جی ایزی یکی از اتاق های این خانه را به صورت کامل تبدیل به یک واکینگ کلوزت نموده است.

آشپزخانه سبک اسپانیایی استعماری ( Spanish Colonial Kitchen )

آشپزخانه سبک آسپانیایی استعماری در خانه جی ایزی جلوه خاصی به طراحی این فضا بخشیده است. جی ایزی در طراحی آشپزخانه المان های این سبک را به خوبی رعایت نموده است. همانطور که می بینید درب های کابینت به صورت طاق دار می باشند. این نوع قاب درب حس و حال طراحی اسپانیایی را به خوبی وارد فضا کرده است.استفاده از رنگ سبز تیره با ترکیبی از رنگ طلایی شکوهی بی همتا به  کابینت آشپزخانه بخشیده است. در قسمت راهروی ورودی و فضای نهارخوری و سالن پذیرایی متریال کف پارکت می باشد.

کابینت آشپزخانه اسپانیایی

 اما به محض ورود به آشپزخانه با تغییر این متریال به کاشی های اسپانیایی تیره فضای طراحی کابینت آشپزخانه بیشتر بر سبک اسپانیایی تاکید دارد. کاشی های سفید لعاب دار مراکشی در فضای بین کابینتی نیز از دیگر المان های طراحی اسپانیایی در فضاست. تجهیزات آشپزخانه برنجی ، سنگ مرمر Carrara به عنوان رویه کابینت و هود اکسپوز روکار همگی زیبایی این فضا را دو چندان کرده است. همچنین سبک طراحی اسپانیایی استعماری را بیشتر در فضا جا انداخته است.

واکینگ کلوزت ( Walk-In Closet )

واکینگ کلوزت خانه جی ایزی توجه بسیاری را جلب می کند. زیرا یک اتاق کامل از چهار اتاق خانه به این فضا اختصاص داده شده است. جی ایزی در این مورد می گوید از آنجایی که کالکشنی بزرگ در حدود ۵۰۰ جفت کفش دارد به همچین فضایی در خانه نیاز داشته است. Walk-In Closet خانه جی ایزی به صورت کاملا تفکیک شده و مرتبی لباس های او را در خود جای داده است. قسمت کت ها ، کاپشن ها ، کفش ها و اکسسوری ها از یکدیگر جدا شده است. تا برای پیدا کردن هر یک مشکلی وجود نداشته باشد. نکته جالب در مورد طراحی این واکینگ کلوزت حالت موزه مانندی است که فرمی نمایشی برای کالکشن کتونی های جی ایزی ایجاد کرده است.

واکینگ کلوزت خانه جی ایزی

 

ترجمه و گردآوری توسط گروه موود

برای مشاهده متن با زبان اصلی کلیک کنید.

موضوعات مشابه

پایگاه دانش موود

سبک طراحی اسپانیایی استعماری چیست؟

۸ المان در طراحی به سبک Mid Century