اهمیت کابینت آشپزخانه

آشپزخانه مهم ترین فضای خانه محسوب می گردد. به این دلیل که مرکز زندگی روزمره خانواده است. روز شما بیشتر مواقع با یک فنجان چای یا قهوه از فضای آشپزخانه شروع می شود. و یا با یک صبحانه انرژی بخش برای آغاز یک روز کاری یا خانوادگی.  شما لایق این هستید که هر روزتان را در یک فضای آرامش بخش و زیبا شروع کنید.

شما وعده های غذایی خانواده را در آشپزخانه آماده سازی و احتمالا در همین فضا نوش جان می کنید. اعضای خانواده و مهمانان نزدیکتان اصولا در فضای آشپزخانه گردهم می آیند. و در همین فضا به معاشرت ، آشپزی و صرف غذا می پردازید. کابینت آشپزخانه شما یک محل تلاقی است . که نه تنها قسمت های مختلف خانه را به هم متصل می کند ، بلکه افرادی را که دوستشان دارید به هم گره زده و در کنار هم نگه می دارد. اهمیت کابینت آشپزخانه از این دیدگاه بهتر مشخص می گردد.

  • اهمیت کابینت آشپزخانه
  • اهمیت آشپزخانه

یک آشپزخانه کارا و زیبا سطح کیفی زندگی شما را در یک طول عمر ارتقا می بخشد. همچنین فضای خانه و خانواده را گرم و صمیمی می نماید. راحتی استفاده و حس خوبی که از بکارگیری متریال های با کیفیت در کابینت آشپزخانه منتقل می گردد بسیار دوست داشتنی و جذاب است.

اهمیت آشپزخانه در سطح سلامتی خانواده

سپری کردن زمان بیشتر در آشپزخانه می تواند به بهبود سطح سلامتی شما و خانوادتان کمک کند. بر اساس تحقیق بعمل آمده در دانشگاه کمبریج زمانی که به صورت مستمر در خانه آشپزی می کنید طول عمر شما بیشتر می شود. همچنین خوردن غذاهای خانگی در حفظ سطح سلامتی کودکان هم تاثیر بسزایی دارد. آشپزخانه نه تنها مرکز مکالمات خانوادگی است بلکه فضایی است که کودکان مهارت ها و رفتار های اجتماعی را به خوبی آموزش می بینند.مهارت هایی که به آنها کمک می کند تا بتوانند خود را برای برقراری ارتباط با افراد دیگر و زندگی اجتماعی آماده کنند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط مرکز ملی اعتیاد و سو مصرف مواد مخدر در دانشگاه کلمبیا صرف غذاهای خانگی به صورت منظم علاوه بر اینکه روی سلامتی جوانان و نوجوانان تاثیر قابل ملاحظه ای دارد ، باعث می شود تا فرزندان شما گرایش کمتری نسبت به استفاده از مشروبات الکی و مواد مخدر پیدا کنند. نتایج این نظرسنجی همچنین نشان دهنده این است که بچه هایی که به صورت منظم با خانواده غذا صرف کرده اند به درجات علمی تحصیلی بالاتری نایل آمده اند. و همچنین میزان رضایت از زندگی در آنها  نسبتا بیشتر است.

داشتن یک کاینت آشپزخانه زیبا به معنی سرمایه گذاری روی سلامتی و حس شادی خانواده است. یک آشپزخانه کاربردی که از نظر زیبایی شناسی حس خوشایندی را منتقل می کند. همچین فضایی اعضای خانواده و میهمانان را به قلب خانه می کشاند و گرمای خانه شما آنان را احاطه می کند.

ترجمه و گردآوری توسط گروه موود

منبع : https://ourhousellc.com/why-your-kitchen-is-the-most-important-room-in-the-house/