کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه امروزه برای عموم گزاره ای آشنا محسوب می شود. کابنیت های زمینی و دیواری که به صورت توکار در فضای آشپزخانه نصب می گردد. یکی از فاکتورهای جدایی ناپذیر هر خانه. اتاقی در خانه که از آن برای آشپزی ، ذخیره سازی و آماده سازی غذا استفاده می کنند. یک آشپزخانه مدرن امروزی معمولا شامل یک اجاق گاز برای پخت و پز ، یک یخچال برای نگهداری مواد اولیه غذایی و یک سینک برای شست وشو های مربوط به آشپزی می باشد. همچنین جریان آب سرد و گرم ، یک صفحه کانتر برای استفاده به عنوان میز کار و یکسری کابینت برای ذخیره سازی. از آشپزخانه به طور کلی برای آشپزی و آماده سازی و در بسیاری از موارد به عنوان فضایی برای سرو وعده های غذایی مختلف استفاده می گردد. البته این نکته نیز شایان ذکر است که امروزه از لحاظ طبقه بندی کلی می توان آشپزخانه ها را به دو نوع خانگی و صنعتی طبقه بندی کرد. منظور از آشپزخانه صنعتی در واقع آشپزخانه های مورد استفاده در مکان های عمومی مثل بیمارستان ، رستوران و کافه ، هتل ها و امثال آنهاست. این نوع از آشپزخانه ها عموما بزرگتر و با تجهیزات بیشتری هستند تا بتوانند نیاز آشپزی برای افراد بیشتری را تامین نمایند. به عنوان مثال شما ممکن است که در آشپزخانه یک رستوران شاهد اتاق یخچال باشید. و یا مطمئنا سینکی که در آشپزخانه یک بیمارستان می بینید بسیار بزرگتر از سینک یک اشپزخانه خانگی می باشد. در بسیاری از آشپزخانه ها از ماشین ظرف شویی یا لباس شویی ، فر و یا ماکروفر و دستگاه اسپرسو و امثال اینها نیز استفاده می گردد.  اما واژه کابینت آشپزخانه تا قبل از قرن ۱۸ میلادی معنی و مفهومی نداشت.

تاریخچه کابینت آشپزخانه

وقتی تاریخچه کابینت آشپزخانه را بررسی می کنیم متوجه می شویم که طراحی و در کل صنعت آشپزخانه به طور مستقیم با پیشرفت صنعت در ارتباط است. اختراع اجاق گاز و پیشرفت زیرساخت های لوله کشی آب که امکان رساندن آب به فضای داخل خانه را ایجاد می کرد . این دو را می توان مهم ترین المان ها در تحول طراحی و تعاریف کابینت آشپزخانه دانست. تا قبل از این غذا بر روی آتش پخته می شد. بوجود آمدن این تکنولوژی ها طی قرون ۱۸ و ۱۹ بطور کلی معماری آشپزخانه را متحول نمود. قبل از وقوع تحولات لوله کشی آب مورد نیاز برای فضای آشپزخانه از فضای بیرون به داخل آشپزخانه آورده میشد. از چاه آب . آشپزخانه ها تا قبل از این بیشتر به عنوان فضایی برای پخت و پز شناخته می شد. شامل یک کوره یا آتش کده  و یک میز چوبی به عنوان فضای کار و یک انبار برای قرار گرفتن مواد اولیه .  ابزار کار در این فضاها بیشتر روی زمین ، سکوها و طبقات قرار می گرفت و چیزی به عنوان کابینت در آشپزخانه تعریف نشده بود.

آشپزخانه قرن 18
تاریخچه کابینت آشپزخانه
کابینت قرن 18

 عصر باستان

در زمان یونان باستان خانه ها بیشتر به سبک آتریوم ( Atrium ) ساخته می شدند.یعنی  اتاق ها به صورت منظم به دور یک حیاط مرکزی قرار می گرفتند. این حیاط و یا پاسیوی مرکزی که سرباز بود به نوعی از طریق اتاق های اطرافش پوشیده می شد. در عصر باستان در بسیاری از خانه ها این حیاط مرکزی به عنوان آشپزخانه استفاده می گردید. در خانه افراد ثروتمند اصولا یک اتاق مجزا برای فضای آشپزخانه در نظر گرفته می شد که اکثرا در کنار حمام قرار داشت. تا آشپزخانه و حمام هر دو بتوانند از گرمای کوره آشپزخانه استفاده کنند. در همچین خانه هایی معمولا یک اتاق کوچک در انتهای آشپزخانه به عنوان فضای انبار اغذیه در نظر گرفته می شد.

در زمان امپراطوری رم ، مردمان عادی شهر در خانه هایشان آشپزخانه ای نداشتند و اکثرا از آشپزخانه های عمومی استفاده می کردند. در خانه افراد ثروتمند اما آشپزخانه هایی با تجهیزات کامل وجود داشت. در یک ویلای رمی یک اتاق که با بقیه ساختمان در هماهنگی کامل بود به عنوان آشپزخانه وجود داشت. این اتاق به دلیل دود حاصل از آشپزی و حضور برده ها در آن از بقیه ساختمان مجزا بود. کوره آتش روی دیوار در ارتفاع پایین قرار داشت. بصورتی که فرد برای آشپزی باید روی زمین زانو میزد.

آشپزخانه امپراطوری رم

کوره و آتش دان در یک آشپزخانه در رم باستان

قرون وسطی

در اوایل قرون وسطی ( قرن ۵ تا اواخر قرن ۱۵ میلادی ) اکثر مردم در خانه هایی موسوم به longhouse زندگی می کردند. این خانه های تک اتاقه ی طویل اصولا با الوار چوب ساخته می شد و ساختاری بسیار ابتدایی و ساده داشت. در این خانه ها فضای آشپزخانه مابین ورودی و آتش دان قرار داشت. در خانه های سطح بالاتر گاهی بیش از یک آشپزخانه وجود داشت. در برخی خانه ها گاهی بیش از سه آشپزخانه مشاهده میشد. در واقع این آشپزخانه ها بر اساس نوع غذایی که در آنها پخته می شد دسته بندی می شدند.

در این خانه ها فضای حال اصلی از آشپزخانه جدا می شد. به دلیل دود حاصل از آشپزی. و همینطور خارج شدن آتش از کنترل. در واقع تعداد محدودی از آشپزخانه های قرون وسطی از گذر زمان جان سالم به در بردند. به دلیل اساس بی دوام و ابتدایی خود.

تاریخچه کابینت آشپزخانه
آشپزخانه قرن 18

نمونه هایی از خانه های Long House در اوایل قرون وسطی

آشپزخانه قرون وسطی
تاریخچه کابینت

نمایی از فضای داخلی خانه های Long House در اوایل قرون وسطی

ابداع دودکش

با توجه به مشکلات زیادی که روشن کردن آتش در میان خانه برای انسان بوجود می آورد ، دغدغه ابداع یک سیستم گرمایشی مناسب تر همواره برای بشر وجود داشت. طی قرن های بعدی آتش باز در فضای خانه ها جای خود را به چیزی پیشرفته تر داد. نوعی اجاق که کف آن از جنس سنگ و یا آجر بود که هیزم روی آن قرار میگرفت و یک نگهدارنده فلزی در ارتفاع بالاتر از این سطح که قابلیت آویزان نمودن ظروف حاوی غذا روی آن وجود داشت. از آنجایی که طول طنابی که قابلمه ها از آن آویزان بودند قابل تنظیم بود ، به نوعی می شد دمای مورد نظر برای آشپزی را تنظیم نمود. همچنین از گرمای این اجاق ها برای گرم کردن فضا استفاده می شد. در خانه های Long House قرون وسطی این اجاق ها در فضای میانی خانه قرار داشت و دود حاصل از آتش نیز از طریق سوراخی که روی سقف در قسمت بالای اجاق تعبیه بیشد تا حدودی بیرون می رفت. بعد ابداع دودکش این اجاق ها که اکنون امنیت بیشتری از نظر خطر آتش سوزی داشتند به فضای کناری خانه ها منتقل شدند. در واقع ابداع دودکش یکی از بزرگترین مشکلات آتش درون خانه تا به آن روز را حل می نمود. دود زیاد حاصل از سوختن هیزم. همچنین امکان روشن کردن آتش های بزرگتر برای آشپزی در اشل بزرگتر را فراهم میکرد.

آشپزخانه قرن 18

نمونه سوراخ سقف برای تهویه هوا مربوط به یک خانه Long House بازسازی شده در روسیه

نمایی از سوراخ سقف برای تهویه هوا قبل از ابداع دودکش در یک خانه مربوط به قرون وسطی

تاریخچه آشپزخانه

اجاق های سنگی با قابلیت تنظیم دمای غذا

آشپزخانه و کابینت

اجاق های سنگی با دودکش

ایروری ( Irori ) اجاق به سبک ژاپنی

در خانه های روستایی ژاپن از زمانی در حدود ۱۰۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح نوعی اجاق مرسوم بوده است که در زمان خود بسیار خلاقانه بود. در فضای میانی این خانه های روستایی که بین ۱۰ تا ۳۰ متر مربع مساحت داشت یک گودال وجود داشت. در کف  این گودال از متریال سنگ استفاده میشد و هیزم و آتش روی آن قرار می گرفت. همچنین در دیواره های این گودال نیز از سنگ استفاده میشد تا فضای خانه را در مقابل جرقه های آتش محفوظ نگه دارد. در فضای بالای این آتش یک طناب با گیره آهنی S شکل برای آویزان کردن کتری و قابلمه قرار داشت. در واقع چیزی شبیه به اجاق های اروپایی در دوران وسطی که پیشتر توضیح دادیم. این نوع از اجاق که ایروری نام دارد برای گرم کردن فضای خانه و استفاده برای پخت و پز کاربرد داشت.  بعدها ژاپنی ها از خاک رس به عنوان جایگزین سنگ در کف این گودال استفاده کردند. استفاده از خاک رس امنیت این سیستم گرمایشی را به مراتب افزایش می داد. به طوری که طی قرون بعدی رفته رفته ایروری از فضای میانی خانه های ژاپنی به فضای کناری خانه منتقل گردید. ایروری ها رفته رفته در خانه های ژاپنی مرسوم گردید به طوری که در اواخر قرن ۶ همگام با اجاق های مرسوم در اروپا ، در ژاپن نیز تقریبا تمامی خانه ها از این سیستم برای گرمایش و پخت و پز استفاده می کردند.

تاریخچه کابینت آشپزخانه
تاریخ آشپزخانه
تاریخچه شکل گیری آشپزخانه
تاریخچه کابینت آشپزخانه
تاریخچه کابینت آشپزخانه

نمونه هایی از اجاق اروری در دوره های مختلف در خانه های ژاپنی

تاریخچه کابینت آشپزخانه
خانه ژاپنی

نمای بیرونی از اولین نمونه خانه های روستایی ساخته شده در ژاپن که به نام  pit house یا خانه گودالی شناخته می شود.

ورود اولین نمونه های اجاق به آشپزخانه

همان طور که پیش تر توضیح دادیم اولین نمونه های خانه در فرهنگ ژاپن از یک آتش باز در فضای میانی خانه برای آشپزی استفاده می کردند. اولین نمونه های اجاق بین قرون ۳ تا ۶ میلادی وارد خانه های ژاپن شد. این اجاق ها در فرهنگ ژاپنی کامادو ( Camado ) نام داشت. کامادو ها عموما از خاک رس و ماسه ساخته میشد. با یک حفره در قسمت جلویی برای قرار دادن هیزم. و یک سوراخ در قسمت بالایی اجاق برای قرار دادن دیگ. این اجاق ها برای قرن ها با تغییراتی بسیار ناچیز مورد استفاده قرار گرفت. در قرن ۱۴ اولین اجاق های کامادو با ۲ تا ۳ سوراخ در نقاشی ها دیده شد. که قابلیت قرار گیری دیگ های بیشتری را ایجاد می کرد.  اجاق های کامادو با طول بلند و چندین حفره برای قرار دادن ظروف آشپزی در نقاشی ها قرن ۱۷ دیده می شود. البته این باور در بین تاریخ شناسان وجود دارد که این نوع پیشرفته تر از اجاق های کامادو قبل تر نیز وجود داشته و صرفا در نقاشی های موجود اثری از آن دیده نشده است.

نمونه های کامادو اولیه در ارتفاع پایین قرار داشتند. به این معنی که آشپز می بایست برای کار با اجاق خم میشد. اولین نمونه های کامادو با ارتفاع بلندتر در قرن ۱۷ میلادی شناسایی شده است. این نمونه های پیشرفته تر قابلیت استفاده در حالت ایستاده را ایجاد می کرد و بیشتر در خانه های اشرافی و یا قصر ها و قلعه ها دیده می شد.

تاریخ شکل گیری کابینت
تاریخچه کابینت و آشپزخانه
تاریخچه کابینت آشپزخانه
تاریخچه کابینت

چند نمونه از اجاق های کامادو در خانه های ژاپنی. این سبک از اجاق ها بی شباهت با اجاق گاز های امروزی تیستند.

ایروری ها به عنوان اجاق دوم

در این زمان در خانه های سطح بالاتر از ایروری ها به عنوان اجاق دوم استفاده می گردید. در این خانه ها یک سطح مربع شکل از کف چوبی خانه بریده می شد و یک فریم چوبی داخل این مربع گود شده قرار می گرفت. فریم چوبی دور دارای یک لایه پوشش لاکی برای مقاومت بالاتر بود. در کف این گودال از خاک رس استفاده می گردید و یک قلاب در بالای این سطح آویزان بود. در این خانه ها از ایروری ها بیشتر برای پختن وعده های کوچک غذایی و یا گرم کردن آب و یا دم کردن چای استفاده می شد.

تاریخچه کابینت آشپزخانه

نمونه اروری اجرا شده در سالن انتظار یک ایستگاه قطار. امروزه اروری ها برای ایجاد حس باستانی در دکوراسیون بکار می روند.

اجاق هیباچی ( Hibachi )

اجاق هیباچی نوع سوم اجاق هایی بحساب می آید که در خانه های ژاپنی مورد استفاده بود. قدمت این نوع از اجاق های خانگی به قرن ۱ و ۲ میلادی و حتی قبل تر می رسد. اجاق هیباچی در واقع یه دیگ کوچک و عمیق بود که تا وسط های آن را با خاک و خاکستر پر می کردند و داخل آن یک آتش کوچک ایجاد می کردند. این نوع اجاق در واقع بیشتر برای آشپزی های کوچک بکار می آمد. اجاق هیباچی ایمن ترین نوع اجاق در زمان خود بحساب می آمد.

آشپزخانه و کابینت
آشپزخانه قرن 18
اجاق ژاپنی هیباچی

نمونه هایی از اجاق هیباچی

سیر تحول آشپزخانه با اختراع اجاق های پیشرفته تر

روند اقتصاد و عوامل سیاسی تاثیر زیادی در تکامل آشپزخانه ها داشته است. با پیشرفت صنعت دغدغه صرفه جویی در زمان ، انرژی و پول همواره روند تولیدات کارخانجات را تحت تاثیر قرار می داد. دانشمندان و متخصیین همواره به دنبال یافتن راهی بودند تا روند آشپزی و گرمایش را در خانه و آشپزخانه آسان تر کنند. بین قرون ۱۶ تا ۱۸ میلادی اکثر گاز ها از چوب به عنوان سوخت استفاده می کردند. یکی از انواع اولیه این اجاق ها استو ( Stew Stove ) نام داشت. این مدل شباهت های زیادی با اجاق کامادو که قبل تر در ژاپن استفاده می شد دارد. این نمونه ی اروپایی از اجاق در سال ۱۷۳۵ میلادی توسط فرانسوا کوویلیس طراح فرانسوی ابداع گردید.

تاریخچه کابینت آشپزخانه
کابینت قرن 18

نمونه هایی از اجاق استو

اجاق فرانکلین

در قرن ۱۸ اجاق های فلزی روی کار آمدند. یکی از اولین و معروف ترین نمون های آنها اجاق فرانکلین ( Franklin Stove ) می باشد. این اجاق در سال ۱۷۴۲ توسط بنجامین فرانکلین ابداع و ثبت گردید. اجاق فرانکلین مجهز به یک سیستم تهویه هوا به شکل هزارتو بود. این سیستم از هدر رفتن گرما و خروج آن از دود کش جلوگیری می کرد. در عین حال تا حدود زیادی دود حاصل از آتش را از طریق این هزارتو از محیط خانه خارج می نمود. البته این نوع از اجاق ها برای گرمایش استفاده می گردید و نقشی در پخت و پز نداشت.

انقلاب صنعتی مشوق آن دسته از اختراعاتی بود که هزینه ها را پایین و کارایی را بالا می برد. رایج ترین نوع اجاق ها در دوران انقلاب صنعتی اجاق های ذغال سنگی بودند. این اجاق ها نزدیک به ۱۵۰ سال مورد استفاده بودند و در سایز ها و مدل های متنوعی در بازار عرضه می شدند. از آنجایی که ذغال سنگ در دمای بسیار بالاتری نسبت به چوب می سوزد این گونه از اجاق ها باید طوری ساخته می شدند تا بتوانند این دمای بالا را تحمل نمایند.

نمونه اجاق  فلزی فرانکلین مربوط به سال ۱۷۹۵ در موزه متروپالتین

اجاق ذغال سنگی

نمونه هایی از اجاق با سوخت ذغال سنگ مورد استفاده در قرن ۱۸ میلادی

اجاق اوبرلین ( Oberlin Stove )

اجاق اوبرلین در سال ۱۸۳۴ توسط فیلو استوارت ابداع گردید. این اجاق چدنی از چوب به عنوان منبع سوخت استفاده می کند. این اجاق به دلیل سایز نسبتا کوچک و راحتی استفاده جایگزین بسیار مناسبی برای اجاق های شومینه ای قبل از خود به حساب می آمد. اجاق اوبرلین در زمان خود به یک موفقیت تجاری بزرگ تبدیل شد. امکان تولید این اجاق در اشکال دکوری متنوع و همچنین مقاومت آن در برابر گرم و سرد شدن اجاق در اثر استفاده جزو ویژگی های اصلی آن به حساب می آمد. این اجاق ها داری لوله هایی بودند که به دودکش خانه ها متصل میشد و دود حاصل از آشپزی را به بیرون هدایت می کرد.

اجاق اوبرلین تاریخ کابینت آشپزخانه
اجاق اوبرلین- تاریخ آشپزخانه

نمونه هایی از اجاق اوبرلین 

اجاق های گازی و برقی

همانطور که پیشتر توضیح دادیم تا رشد اقتصاد و صنعت روز به روز مدل های متنوع و پیشرفته تری از اجاق ها به بازار ارائه میشد. کم کم از حدود سال های ۱۸۲۰ اجاق های گاز سوز نیز وارد بازار شدند. این اجاق ها که کوچک تر و کاربردی تر بودند خیلی زود جای اجاق های اوبرلین را در آشپزخانه گرفتند. بعد ها در سال ۱۹۲۰ اجاق های برقی نیز به بازار عرضه شدند. در واقع گاز هایی که امروزه در آشپزخانه های مدرن مشاهده می شود از نسل گاز های ابداع شده از اوایل قرن ۱۹ بحساب می آیند.

تا به اینجا در این مقاله ما به نوعی روند تغییر و شکل گیری فضای آشپزخانه در خانه ها را بررسی نمودیم. در این قسمت قصد داریم تا پروسه بوجود آمدن کابینت در آشپزخانه را مورد بررسی قرار دهیم. ذکر این نکته ضروریت که کابینت ها قبل از ورودشان به آشپزخانه نیز وجود داشتند و به عناوین مختلف مثل کنسول ، بوفه و یا کمد اسلحه و لباس مورد استفاده قرار می گرفتند.

تاریخچه کابینت

کابینت یک لغت با ریشه فرانسوی است . تاریخچه کابنیت به اوایل قرن ۱۸ بر می گردد. جایی که کابینت ساز ها طراحی و تولید هر گونه وسایل  چوبی داخل خانه را به عهده داشتند. کابینت هایی که در این دوره طراحی و ساخته می شد بیشتر جنبه تجملاتی و اشرافی داشتند. به طوری که این کابینت ها تنها در خانه های ثروت مندان و افراد رده بالای اجتماع مشاهده می شدند. این کابینت ها اکثرا از چوب های بسیار گران قیمت ساخته می شدند. همچنین در برخی موارد از طلا در طراحی آنها استفاده می گردید. اکثر این کابینت ها به نوعی یک اثر هنری به حساب می آمدند و در ساخت آنها از هنر خراطی و کار دست سنگین استفاده می گردید. در اوایل قرن ۱۸ و تا قبل از دوره انقلاب صنعتی این نوع مبلمان و کابینت در خانه های رده متوسط و سطح پایین جامعه دیده نمی شد. از جمله مشهورترین کابینت ساز های این دوره می توان به آندره چارلز بول طراح ، هنرمند و کابینت ساز فرانسوی اشاره کرد. آثار او همچنان در موزه های پاریس وجود دارند.

آشپزخانه قرن 18

برخی آثار آندره چارلز بول

تاریخچه کابینت آشپزخانه

صنعت کابینت سازی بعد از انقلاب صنعتی

با وقوع انقلاب صنعتی و ورود نیروی بخار به عرصه تولید کابینت امکان تولید انبوه آن بوجود آمد. بطوری که تجارت کابینت و وسایل چوبی منزل از انحصاری بودن در آمد. کم کم با بالا تر رفتن سطح زندگی طبقات متوسط جامعه بعد از انقلاب صنعتی و رشد و شکوفایی اقتصادی تقاضا برای کابینت و اثاثیه منزل بالاتر رفت.

جنبش هنر و صنایع دستی که در اواخر قرن نوزدهم در انگلستان آغاز شد بازار ساخت کابینت های سنتی و سایر کالا های صنایع دستی را برانگیخت . و به آمریکا و کشور هایی که تحت سلطه انگلستان راه یافت. به طوری که حدود یک چهارم مردم انگلستان به نحوی در صنعت کابینت سازی سهیم بودند.  رفته رفته صنعت کابینت به اکثر کشور های دنیا سرایت کرد . و با آمیخته شدن در بافت هنری هر کشور به سمت و شمایل خاص خود رفت که امروزه قریب به اکثریت مردم دنیا آشنایی نسبی با انواع کابینت و طرح های آن دارند.

کابینت به شکل امروزی، در اوایل قرن بیستم میلادی و ابتدا به صورت کمدهای تکی در آشپزخانه‌ها به کار گرفته شد. تا پیش از آن آشپزخانه‌ها دارای کابینت‌های ثابت و جاسازی شده و محل مشخصی برای اجاق گاز، یخچال و دیگر وسایل آشپزخانه نبودند و اغلب فعالیت‌های صورت گرفته شده در آشپزخانه (مانند آماده‌سازی مواد غذایی) بر روی میز وسط آشپزخانه انجام می‌شد.

کابینت آشپزخانه هوزیر ( Hoosier kitchen )

کابینت آشپزخانه هوزیر ( Hoosier Kitchen ) نوعی گنجه و یا کابینت آشپزخانه روکار می باشد که به عنوان یک ایستگاه کاری نیز در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گرفت. این نوع از کابینت آشپزخانه در اوایل قرن ۲۰ میلادی در آمریکا محبوب و رایج بود. از آنجایی که اکثر خانه ها در آن زمان از یک کابینت آشپزخانه ثابت بهره مند نبودند این نوع از کابینت های آشپزخانه در آن سال ها مورد استقبال زیادی قرار گرفت. کمپانی تولید هوزیر واقع در ایالت ایندیانای آمریکا از اولین و بزرگترین تولید کنندگان این سبک کابینت در جهان بحساب می آید. به همین دلیل این نوع از کابینت آشپزخانه هوزیر  نام دارد. تا سال ۱۹۲۰ میلادی کمپانی هوزیر ۲ میلیون از این نوع کابینت فروخته بود.

خیلی زود کمپانی های دیگری واقع در ایالت اینیانا و اطراف آن به رقابت با کمپانی هوزیر پرداختند. کابینت Hoosier در طول حیات خود رشد و پیشرفت کرد. به طوری که در مدل های جدیدی که به بازار عرضه می شد اکسسوری ها و امکانات جدیدی به آنها اضافه می گردید. امکاناتی که آشپزی و زندگی را به مراتب راحتتر می کردند. کابینت های Hoosier در سال های ۱۹۲۰ به اوج محبوبیت و فروش خود رسیدند. اما بعد از آن با روی کار آمدن خانه هایی  که در مرحله ساخت به نسل دید آشپزخانه های توکار مجهز می شدند ، کم کم از میان رفتند.

کمپانی Hoosier در سال ۱۹۴۲ بعد از چند سال ورشکستی فروخته شد. امروزه کابینت هوزیر به عنوان کالای عتیقه و آنتیک شناخته می شود.

کابینت هوزیر
کابینت هوزیر
کابینت آشپزخانه هوزیر
تاریخچه کابینت آشپزخانه

نمونه هایی از کابینت Hoosier در دهه ۹۰ میلادی

کابینت آشپزخانه فرانکفورت ( Frankfurt Kitchen )

کابینت آشپزخانه فرانکفورت ( Frankfurt kitchen ) را می توان یک نقطه عطف در طراحی داخلی دانست. این نوع از کابینت آشپزخانه به عنوان اولین کابینت آشپزخانه با تعریفی مشخص ، منسجم و یکپارچه در تاریخچه شکل گیری کابینت آشپزخانه شناخته می شود. کابینت فرانکفورت با دو هدف طراحی و ساخته شد. کاهش زمان آشپزی و کاهش هزینه های ساخت یک آشپزخانه کارا و با کیفیت. این سبک از کابینت آشپزخانه در سال ۱۹۲۶ توسط مارگارت شوته لیهوستکی (  Margarete Schütte-Lihotzky  ) معمار اتریشی طراحی شد.

کابینت آشپزخانه فرانکفورت یک پلان باریک و مستطیل شکل داشت. فضایی به طول ۳٫۴ و عرض ۱٫۹ متر. ورودی آشپزخانه که توسط یک درب کشویی از فضای نشیمن و پذیرایی جدا می شد در یکی از عرض های مستطیل قرار می گرفت. پنجره نیز بر روی دیوار روبه روی ورودی قرار می گرفت. دروی دیوار سمت چپ قسمت گاز و دیوار سمت راست سینک و کابینت ها را روی خود جا میداد. در قسمت پایین پنجره نیز فضای کار آشپزخانه قرار داشت. یخچالی در کار نبود.همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید روی دیوار سمت چپ یک صفحه اتو تاشو قرار داشت.

باریکی آشپزخانه تنها به دلیل محدودیت فضای آشپزخانه نبود. بلکه با توجه به تاثیر گرفتن لیهوستکی از ایده های تیلوریسم مبنی بر اثربخشی و کارایی بیشتر ، یک تصمیم آگاهانه برای کم کردن تعداد قدم ها در هنگام کار در فضای آشپزخانه بود.

کشو های دستگیره دار جالب آلومینیومی در آشپزخانه فرانکفورت به نوعی امضای لیهوستکی بحساب می آید. این ظروف درواقع فضای مشخصی از آشپزخانه را به عناصر پر استفاده مثل آرد ، شکر ، برنج و … اختصاص می داد. که علاوه بر کاربری بالا و راحتی استفاده به مرتب و منظم بودن فضای آشپزخانه کمک شایانی می نمود. همینطور در ناحیه کار آشپزخانه فرانکفورت سطل زباله ای اختصاصی تعبیه شده بود تا کاربر در حین کار بتواند مستقیما دورریز ها را به آن منتقل نماید.

لیهوستکی درب های کابینت و دراور های آشپزخانه فرانکفورت را آبی رنگ طراحی کرد. زیرا دانشمندان در آن زمان کشف کرده بودند که مگس ها به سطوح آبی رنگ نزدیک نمی شوند. همچنین برای کشو ها از چوب بلوط استفاده کرد زیرا چوب بلوط حشرات را دفع می کند. همچنین برای میز کار از چوب راش بهره گرفت زیرا مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی و همچنین خط و خش دارد.

کابینت فرانکفورت تاریخچه کابینت
تاریخچه کابینت آشپزخانه
کابینت فرانکفورت
تاریخچه کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه frankfurt
تاریخچه کابینت آشپزخانه

نمونه هایی از کابینت آشپزخانه سبک فرانکفورت ، اولین نمونه های کابینت آشپزخانه توکار

کابنیت آشپزخانه بعد از جنگ جهانی دوم

رونق مسکن و پیشرفت تولیدات و کارخانجات بعد از جنگ جهانی دوم تاثیر قابل توجهی بر روی کابینت آشپزخانه مدرن گذاشته است. با بالا رفتن میزان تقاضا برای کابینت های با کیفیت و تکنولوژی بالا این صنعت رفته رفته پیشرفته تر از قبل گردید. به طوری که لوازم و اکسسوری های آشپزخانه روزبه روی مدرن تر و بروز تر گردید. تا جایی که این ایده به ذهن آمد تا دیوار هایی که روزی فضای آشپزخانه ها را از خانه جدا می کرد فرو ریخته شود. فضای آشپزخانه رفته رفته تبدیل به محیطی تمیزتر ، زیباتر ، پرکاربرد تر و آرامش بخش تر میشد. تا جایی که امروزه اکثر مهمانی های نزدیک و خودمانی در این فضا برگزار می گردد. همچنین اکثر وعده های غذایی در فضای آشپزخانه سرو می شود.

تا سال ۱۹۸۰ میلادی ایده اپن شدن فضای آشپزخانه به صورت کامل مورد استقبال قرار گرفت.

تاریخچه کابینت آشپزخانه

نمونه های از طراحی آشپزخانه در دهه ۶۰ تا ۸۰ میلادی

کابینت آشپزخانه معاصر

امروزه کابینت آشپزخانه تبدیل به فضایی با کارایی و تکنولوژی بسیار بالا شده است. به طوری که آرمان یک کابینت آشپزخانه معاصر اثربخشی بیشتر و کاهش زمان و انرژی مصرف شده در آشپزخانه می باشد. همچنین بالا بردن سطح سلامت خانواده از دیگر ماموریت های یک آشپزخانه امروزی می باشد. آشپزخانه معاصر دیگر شباهت چندانی با کابینت آشپزخانه سنتی ندارد. کابینت آشپزخانه معاصر زیباتر ، تمیز تر ، موثر تر و از بسیار از جهات کار آمد تر می باشد. امروزه یک کابینت آشپزخانه معاصر به بروز ترین تکنولوژی های دنبا مجهز می باشد. به طوری که می تواند نیاز های زندگی پر سرعت و پر هیاهوی امروزی را تامین نماید. فر های سریع السیر برقی امروزه می توانند با مصرف کمترین میزان انرژی زمان پخت را به نصف برسانند. که این یعنی صرفه جویی در وقت ، انرژی و هزینه روزمره در طول یک عمر زندگی.

بزرگترین چالش یک آشپزخانه معاصر را می توان در رعایت اصل پایداری آن دانست. با توجه به محدود بودن منابع ما در سطح زمین امروزه طراحی فضایی که با محیط زیست بیشترین میزان سازگاری را داشته باشد بسیار حائز اهمیت است. هنر طراحی یک آشپزخانه معاصر زیبا و کاربردی امروزه در بکار گیری متریال های بازیافتی و یا قابل باز یافت است. مواد و متریال هایی که کمترین میزان خسارت را به محیط زیست و چرخه طبیعی آن وارد نماید.

برای مطالعه بیشتر و آشنایی با ویژگی های کابینت آشپزخانه معاصر کلیک کنید.

ترجمه و گردآوری توسط گروه موود

برای مشاهده متن با زبان اصلی کلیک کنید.